ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE: Nowa, niższa taryfa na gazociągu jamalskim weszła w życie
26.04.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Nowa, niższa o 15,4 proc. taryfa za przesył gazu gazociągiem jamalskim przez spółkę EuRoPol GAZ weszła w życie. Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, to konsekwencja oddalenia przez sąd apelacyjny zażalenia EuRoPol Gazu na decyzję sądu antymonopolowego.
Jak poinformował w poniedziałek URE, w piątek 23 kwietnia warszawski Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie EuRoPol Gazu na postanowienie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) z 4 stycznia 2021 r. Ta z kolei decyzja umarzała postępowanie ws. odwołania od decyzji Prezesa URE z czerwca 2020 r. ws. zatwierdzenia taryfy EuRoPol Gazu na 2021 r.

Jak przypominał Urząd, SOKiK podjął decyzję o umorzeniu postępowania w konsekwencji złożenia przez SGT EuRoPol Gaz S.A. oświadczenia o cofnięciu odwołania ze zrzeczeniem się roszczenia. Konsekwencją piątkowej decyzji SA jest wejście w życie nowej taryfy.

EuRoPol Gaz jest właścicielem polskiej części gazociągu tranzytowego Jamał-Europa. Spółka świadczy usługę przesyłową na podstawie koncesji wydanej przez Prezesa URE na okres do 31 grudnia 2025 roku.
Funkcję operatora na tym gazociągu, na mocy decyzji Prezesa URE, pełni Gaz-System, w którego dyspozycji - po wygaśnięciu w maju 2020 r. jednego z dwóch tzw. kontraktów historycznych - pozostaje ponad 90 proc. mocy przesyłowych gazociągu.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: U-bot 27.04.2021r. 07:56
Pani Jolanto! czy wie pani jaka jest różnica pomiędzy określeniami ruskimi a Rosjanami? mniej więcej taka jak między polaczkami a Polakami. Swoich sąsiadów należy traktować z szacunkiem jeśli samemu chce się być podobnie traktowanym. Natomiast jeśli chodzi o ruskie to naprawdę są znakomite, pierogi oczywiście.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE