ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rzecznik prezydenta: Projekt Nord Stream 2 łamie europejską solidarność energetyczną
27.05.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Projekt Nord Stream 2 łamie europejską solidarność energetyczną; szkoda, że nasi partnerzy, przede wszystkim Niemcy, nie zauważają, jak szkodliwy to projekt - podkreślił w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Spychalski w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma9" pytany był o to, jak prezydent Andrzej Dudy patrzy na kwestie relacji rosyjsko-amerykańskich i rosyjsko-europejskich w kontekście Nord Stream 2.

"Jeżeli chodzi o Nord Stream 2 to nasze stanowisko jest znane i prezentowane od lat. Jesteśmy przeciwnikami tego projektu. Wielokrotnie to podkreślaliśmy, że ten projekt przede wszystkim łamie europejską solidarność energetyczną" - powiedział.

Polska, jak zaznaczył, podejmuje intensywne działania mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego. "Patrzmy na to, co się dzieje, od tej strony, że my przede wszystkim musimy zabezpieczyć nas, zabezpieczyć kraje środkowej Europy, musimy być pewni, że dostawy energii będą niezakłócone" - podkreślił rzecznik prezydenta.
Spychalski wskazał, że to jest najważniejszy cel polskiego rządu i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. "Szkoda, że nasi partnerzy, przede wszystkim Niemcy, nie zauważają, jak szkodliwym projektem jest projekt Nord Stream 2" - dodał.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE