ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rusza budowa gazociągu do Ciepłowni Kawęczyn. PGNiG Termika podpisała umowę z wykonawcą
28.05.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
PGNiG TERMIKA SA podpisała umowę na budowę gazociągu od stacji GAZ-SYSTEM w Ząbkach do Ciepłowni Kawęczyn w Warszawie. Jego wykonawcą została firma ROMGOS, wybrana w drodze przetargu. Gazociąg będzie zasilał nowe jednostki gazowe w Ciepłowni Kawęczyn.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 7 )


Autor: tempo ślimaka 28.05.2021r. 16:23
Budowa 2 km gazociagu bedzie trwała ponad rok.
Dobra firma taki gazociąg buduje 3 mc na gotowo.
Firma która buduje w takim tempie 2km
gazociągu powinna upaść chyba że koszty
są przeszacowane o 400 %.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: qwe 31.05.2021r. 09:33
tak, w Polsce inwestycje liniowe to kpina. 3 miesiące to same prace budowlane, ale dokumentacja ze wszystkimi pozwoleniami to zazwyczaj ponad rok i tutaj należałoby coś zmienić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jola 30.05.2021r. 06:16
Gazociąg średniego ciśnienia , nie wysokiego. Dużo gazu nim nie wezmą, tak koło 5tysm3/h, potrzeby tak dużej ciepłowni są na pewno dużo większe. Nie było możliwości doprowadzić tam wysokiego ciśnienia ze względu na zabudowę i konieczność zachowania strefy ochronnej. Jeżeli chcą przejść w całości na gaz to tylko stacja regazyfikacji LNG i dostawy cysterkami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Greg 31.05.2021r. 09:40
300tką na średnim mogliby wziąć ponad 8tys. m3/h w sprzyjających warunkach może trochę więcej. Może gdyby wykorzystać dedykowaną stację redukcyjną na styku z wysokim ciśnieniem Gazsystemu to jeszcze dołożyłoby się 1tys. zachowując parametry średniego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jola 31.05.2021r. 21:09
Oczywiście ma kolega rację. Pomyślałam schematycznie o typowej tradycyjnej SRP redukującej ciśnienie do raptem 220-270kPa ( a więc niewiele ponad połowę dopuszczalnego). Prawdopobnie nastąpi przebudowa istniejącej SRP Gaz Systemu ( punktu wyjścia) i zastąpienie jej SP ( jedynie pomiarowa) a za nią będą pracować stacje redukcyjne ale już PGNiG. Takiego rozdzielenia pomiaru od redukcji w ostatnich latach Gaz System zrobił na kilkunastu dużych SRP. Duża oszczędność na gazie zużytym do podgrzania reduktorów i czasochłonności przeglądów i regulacji powoduje że w przypadku dużych stacji to się opłaca.

Pewnie tak będzie i będą przesyłać do 10 tys/h. Ale nie chciałabym mieszkać przy takim gazociągu średniego ciśnienia pracującym na maksymalnym dopuszczalnym przepisami ciśnieniu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Szym 01.06.2021r. 23:29
Przecież ciepłownia to marne rozwiązanie. Wykorzystanie paliwa w 20 % - ogromne marnotrawstwo w czasach pożądanej efektywności energetycznej. Czy nie warto pójść w kogenerację. Nawet jeśli to źródło podszczytowe. Czyżby w PGNIG zabrakło porządnych energetyków ??
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: TTt 02.06.2021r. 07:11
na CIRE bylo zestawienie wytworzonej i dostarczonego ciepla : 30% strat na przesyle/wymiennikach

i to tylko przesyl cieplej wody... nie mowie o wytwarzaniu
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE