ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Taryfa za przesył gazu Jamałem w 2022 r. niecałe 2 proc. w górę
02.06.2021r. 17:48

Redakcja CIRE
Prezes URE zatwierdził w środę spółce EuRoPol Gaz taryfę przesyłową na gazociągu jamalskim na 2022 r. W stosunku do obowiązujących obecnie stawek, te przyszłoroczne wzrosną o niecałe 2 proc.
Obowiązująca taryfa weszła w życie 26 kwietnia 2021 r., co było konsekwencją oddalenia przez sąd apelacyjny zażalenia EuRoPol Gazu na decyzję sądu antymonopolowego z 4 stycznia 2021 r. Ta decyzja umarzała postępowanie ws. odwołania od decyzji prezesa URE z czerwca 2020 r. ws. zatwierdzenia taryfy EuRoPol Gazu na 2021 r.

Stawki taryfy obowiązującej do końca roku są o 15,4 proc. niższe od poprzedniej. Jeżeli zatwierdzona obecnie taryfa wejdzie w życie, nieznacznie wzrosną.

EuRoPol Gaz jest właścicielem polskiej części gazociągu tranzytowego Jamał-Europa. Spółka świadczy usługę przesyłową na podstawie koncesji wydanej przez Prezesa URE na okres do 31 grudnia 2025 r.
Funkcję operatora na tym gazociągu, na mocy decyzji prezesa URE, pełni Gaz-System, w którego dyspozycji - po wygaśnięciu w maju 2020 r. jednego z dwóch tzw. kontraktów historycznych - pozostaje ponad 90 proc. mocy przesyłowych gazociągu.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE