ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czy Janukowycz nadużył władzy w ramach negocjacji gazowych z Rosją?
12.03.2013r. 10:47

Dyrektor kancelarii prawniczej Lions Litigate dr Stanislaw Batryn wniósł pozew do sądu nakładający na Radę Ministrów Ukrainy obowiązek podania informacji na temat kontraktu gazowego między Naftogazem a Gazpromem z 19 stycznia 2009 roku. Szuka on dokumentu potwierdzającego zwołanie nadzwyczajnego spotkania zarządu Naftogazu w celu zablokowania niekorzystnej umowy.
W 2011 roku sąd uznał, że b. premier Julia Tymoszenko miała swoją rolę w podpisaniu niekorzystnej umowy gazowej, która przyniosła krajowi straty w wysokości około 194 milionów dolarów. Zdaniem Batryna prezydent dopuścił się podobnego czynu.
Prawnik twierdzi, że po wydaniu wyroku skazującego Tymoszenko władze w Kijowie bezprawnie powstrzymują się od rewizji umowy gazowej, co uderza w interes państwa. Uważa on również, że bezpośrednie rozmowy między prezydentem Wiktorem Janukowyczem, a jego rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem o cenach gazu to bezpośrednia interferencja w działanie niezależnych spółek i stanowi nadużycie władzy podobne do ingerencji, za którą została skazana Tymoszenko.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE