ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
MATERIAŁY PROBLEMOWE

Piąty raport Prezesa URE o działalności gospodarczej w sektorze energetycznym oraz planach rozwoju operatorów systemu elektroenergetycznego i gazowego
11.07.2019r. 11:28

Co dwa lata jest sporządzany raport o warunkach gospodarowania w sektorze energetycznym i paliw gazowych, zawierający także ocenę planów rozwoju OSP i OSD pod kątem przyszłego bezpieczeństwa zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną i paliwa gazowe. Podobnie jak w poprzedniej edycji zawartość została poszerzona o informacje dotyczące sektora paliw gazowych.
Dokument składa się z trzech głównych części:
  • W pierwszej omówiono zagadnienia gromadzenia i przekazywania do Komisji Europejskiej informacji o projektach inwestycyjnych krajowych firm sektora wraz ze szczegółowymi danymi dotyczącymi krajowego systemu elektroenergetycznego i gazowego.
  • Część druga zawiera ocenę warunków podejmowania i prowadzenia działalności w zakresie wytwarzania, przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej i paliw gazowych.
  • W części trzeciej zasygnalizowano propozycje zmian legislacyjnych, które ułatwiłyby realizację zadań w tym zakresie.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.

Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 11.07.2019r. 20:16
Sytuacja na rynku leków powinna dać spory asumpt do myślenia zwolennikom rozwoju neoliberalnego. Chociaż trudno powiedzieć, czy likwidacja krajowych producentów na rzecz "wolnego handlu i swobodnego przesyłu" akurat może być rozwojem. Chiny, jak się słyszy, z powodów ekologicznych zamknęły kilkanaście fabryk produkujących komponenty do leków i w całej Unii Europejskiej brakło lekarstw. Minister zdrowia musiał błagać krajowych producentów o zwiększenie produkcji, a ci powiedzieli, że to nie odbędzie się po chińskich cenach. Tego chcemy w energetyce ? Jak braknie prądu, to TVN24 zgłosi pretensje do niemieckich zielonych, czy do rządowych elektrowni regulacyjnych ? Nam nadzieję, że to czytają nasi skłóceni europosłowie, bo to jest twardy argument przeciwko likwidowaniu produkcji w Europie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE