ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Gaz ziemny w USA najdroższy od czterech lat
14.11.2018r. 09:47

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W ostatnich dniach na wykresie gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych dostrzegalna jest wyraźna przewaga strony popytowej. W rezultacie, cena tego surowca w USA przekroczyła w tym tygodniu psychologiczną barierę na poziomie 4 USD za mln BTU. To najwyższa cena gazu ziemnego w tym kraju od listopada 2014 roku.
Dynamiczny ruch cen gazu ziemnego w USA w górę oraz utrzymująca się presja na wzrost notowań tego surowca wynika przede wszystkim z sytuacji pogodowej w Stanach Zjednoczonych. W kraju tym ma miejsce wyraźny spadek temperatur powietrza, a to już doprowadziło do wzrostu popytu na gaz ziemny w celach grzewczych.

W tym tygodniu pewnym wsparciem dla strony popytowej na rynku gazu ziemnego w USA był również raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej, w którym instytucja ta zapowiada dalszy rozwój tego rynku i wzrost popularności gazu ziemnego jako źródła energii. Według MAE, gaz ziemny ma stać się drugim, po ropie naftowej, najpopularniejszym źródłem energii do 2030 roku, i tym samym ma on zepchnąć węgiel na trzecią pozycję. Taki rozwój sytuacji ma być wywołany w szczególności dążeniami do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza oraz wzrostem zużycia LNG.

(600x400)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE