ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Rekordowo niska liczba wiertni ropy naftowej i gazu ziemnego w USA
20.07.2020r. 10:34

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Miniony tydzień dla notowań ropy naftowej był w zasadzie neutralny. Ceny ropy naftowej WTI poruszały się przez większość tygodnia tuż powyżej poziomu 40 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent oscylowały w okolicach 43 USD za baryłkę. Tymczasem na rynku gazu ziemnego w USA miniony tydzień był czasem przecen i powrotu do rejonu tegorocznych minimów.
W piątek opublikowany został cotygodniowy raport firmy Baker Hughes, dotyczący liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej i gazu ziemnego w USA. W ostatnich tygodniach raport ten jest obserwowany przez inwestorów z wyjątkowo dużym zaciekawieniem, bowiem jest on prognostykiem produkcji surowców energetycznych w Stanach Zjednoczonych.

(958x639)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Według danych Baker Hughes, łącznie liczba funkcjonujących wiertni ropy i gazu w USA spadła w poprzednim tygodniu o 5 do poziomu 253. To o 701 wiertni mniej (czyli o 73 proc. mniej) niż w analogicznym czasie w ubiegłym roku. Patrząc bardziej szczegółowo, liczba wiertni ropy naftowej spadła o 1 do poziomu 180, czyli najniższego poziomu od czerwca 2009 r. Z kolei liczba funkcjonujących wiertni gazu ziemnego zniżkowała o 4 do 71, czyli do rekordowo niskiego poziomu od czasu rozpoczęcia prowadzenia tych statystyk w 1987 r.

Całkowita liczba funkcjonujących punktów wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego w USA już po raz 11. z rzędu osiągnęła rekordowo niski poziom. Niemniej, istnieją uzasadnione oczekiwania, że ten spadkowy trend w najbliższych tygodniach się zatrzyma. Coraz wyższe ceny ropy naftowej na globalnym rynku mogą skłonić wiele firm wydobywczych do powstrzymywania się przed dalszym zamykaniem wiertni, a z czasem zapewne amerykańscy producenci powrócą do wzmożonego wydobycia ropy i gazu.

(958x639)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE