ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uRozchwiane notowania gazu ziemnego w USA
01.10.2020r. 11:03

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
O ile raporty dotyczące zmiany zapasów ropy naftowej w poprzednim tygodniu są już za nami, to dzisiaj uwaga inwestorów skupi się na publikacji informacji o zmianie zapasów gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych. Departament Energii ma przedstawić swój raport o godzinie 16:30 polskiego czasu - i warto się przygotować wtedy na podwyższoną zmienność notowań gazu. Oczekiwania rynkowe zakładają wzrost zapasów gazu ziemnego o około 71-76 mld stóp sześciennych.
Zwyżka, którą widać na wykresie notowań gazu ziemnego w poprzednim tygodniu, była wywołana głównie rolowaniem kontraktów. Tymczasem ostatnie kilka sesji było okresem zniżek na wykresie notowań tego surowca, a perspektywy dla notowań pozostają raczej słabe. Sezon huraganów w USA, który wywoływał przerwy w produkcji gazu w rejonie Zatoki Meksykańskiej, już się kończy, więc rynek tego surowca powróci do starych problemów, wśród których kluczową kwestią jest nawracająca nadpodaż na amerykańskim rynku gazu ziemnego.

Niemniej, pozytywne akcenty na rynku gazu mogą się pojawiać, ponieważ wchodzimy (aczkolwiek bardzo powoli) w okres zimniejszych temperatur, a to oznacza większe wykorzystanie gazu ziemnego w celach grzewczych. Ten efekt będzie jednak prawdopodobnie widoczny dopiero za co najmniej kilka tygodni.

(1024x683)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE