ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXII Konferencja GAZTERM 2019

Kiedy: 6 - 9 maj 2019
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber Baltic
Organizator: Studio 4UKOMENTARZE
11.04.2018r. 17:44

Deklaracja Kanclerz Angeli Merkel, że Nord Stream 2 nie powstanie bez rozstrzygnięcia w sprawie przyszłości dostaw gazu przez Ukrainę i ustalenia minimalnego przesyłu przez ukraińskie terytorium to żaden przełom - mówi w rozmowie z PAP redaktor naczelny branżowego portalu Biznes Alert.
10.04.2018r. 11:51

15 marca 2018 r. Minister Energii podpisał nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi. Pomimo zniesienia obowiązku zatwierdzania taryf dla odbiorców biznesowych, nowe regulacje zawierają szereg zapisów wymagających uwzględnienia przy kształtowaniu cen i stawek opłat oraz rozliczeń odbiorców, nie tylko w obszarze sprzedaży, ale również dystrybucji, magazynowania i regazyfikacji.
29 grudnia 2017 r. Minister Energii podpisał nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Nowe regulacje zawierają szereg zapisów wymagających uwzględnienia przy kształtowaniu cen i stawek opłat oraz rozliczeń odbiorców, nie tylko w obszarze sprzedaży, ale również jej dystrybucji.

07.04.2018r. 09:12

Fińska zgoda na budowę gazociągu Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej tego kraju była spodziewana. Kraje, przez które ma on przebiegać w tych strefach, nie mają formalnych możliwości blokowania budowy - zauważa w rozmowie z PAP ekspertka OSW Agata Łoskot - Strachota.
01.04.2018r. 09:20

Europejska odpowiedź na próbę zabójstwa obywatela UE na terenie jednego z państw UE jest minimalna. Postawa części unijnych państw ws. gazociągu Nord Stream 2 pomaga Rosji dezintegrować Wspólnotę - ocenia z rozmowie z PAP redaktor naczelny branżowego potralu Biznes Alert Wojciech Jakóbik
21.03.2018r. 10:40

na niemieckim rynku energii, podążają ogromne transakcje na rynku fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji. Fiński Fortum kupił 47% akcji Unipera. RWE i E.ON planują podział Innogy. RWE rozważa wymianę aktywów z francuskim Engie lub włoskim Enelem. Wyznacza się trend kolejnych zmian na europejskim rynku energii, jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, co, dlaczego i jak restrukturyzujemy... W ślad za zmianami podąża norweski Statoil, który próbuje dostosować swoją strukturę biznesową do zachodzących zmian.
14.03.2018r. 07:30

Gazociąg Polska-Litwa wpisuje się w unijne plany łączenia rynków gazu, wspiera bezpieczeństwo energetyczne i pozwala rozwijać regionalny rynek gazu - powiedział PAP naczelny portalu BiznesAlert Wojciech Jakóbik.
13.03.2018r. 12:42

Eksperci innogy
Na rynku spot dla energii elektrycznej z uwagi na ochłodzenie, ceny w dni robocze utrzymywały się na poziomie przekraczającym 200 PLN/MWh. Siarczysty mróz, który na przełomie lutego oraz marca dotknął niemal całą Europę, przełożył się również na rekordowe zapotrzebowanie na gaz ziemny. Sytuacja ta odbiła się w wycenach surowca na rynkach spot, gdzie z dnia na dzień bite były nowe rekordy. Natomiast rynek terminowy oparł się presji panujących w Europie mrozów. Na rynku zielonych certyfikatów ostatnie cztery sesje charakteryzowały się wysokim wolumenem obrotu.
08.03.2018r. 12:29

Szymon Kardaś
Tadeusz Iwański
Orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie w sprawie kontraktu na dostawy gazu dla Naftohazu oraz w kwestii wielkości tranzytu rosyjskiego surowca przez Ukrainę radykalnie zmieniają dotychczasowy model relacji gazowych obu państw.
06.03.2018r. 07:13

Bartosz Bieliszczuk, Aleksandra Gawlikowska-Fyk
Po niekorzystnym dla siebie werdykcie Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie w sporze z Naftohazem Gazprom jednostronnie odmówił realizacji dostaw gazu na Ukrainę, które miały rozpocząć się na początku marca. Poprzez swoją motywowaną politycznie decyzję rosyjski koncern próbuje uderzyć w Ukrainę podczas ostrych mrozów, licząc na podważenie jej reputacji jako państwa tranzytowego.
27.02.2018r. 05:37

Jacek Malski
Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), w wywiadzie opublikowanym ostatnio na portalu wgospodarce.pl [1] opisał działalność "oficjalnego przedstawiciela rządu Niemiec", który intensywnie lobuje na rzecz budowy rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 m.in. w USA.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE