ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KOMENTARZE
25.04.2018r. 10:26

Eksperci innogy
W okresie od 5 do 18 kwietnia ceny energii na rynku terminowym podążały za notowaniami uprawnień do emisji CO2, które przez cały czas utrzymywały się na rekordowo wysokim poziomie. Czynnikiem wspierającym ceny spotowe była utrzymująca się wysoka wycena rynku skandynawskiego.Trendy na rynku gazu podążały za tymi na rynku ropy naftowej.
20.04.2018r. 10:14

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie tygodnie na rynku gazu ziemnego nie należą do szczególnie emocjonujących. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych już od ponad miesiąca poruszają się w konsolidacji ograniczonej poziomami 2,61-2,76 USD za mln BTU. Wczorajsza sesja, mimo że cechowała się dużą zmiennością notowań gazu, nie przyniosła na tym rynku istotnych zmian.
11.04.2018r. 17:44

Deklaracja Kanclerz Angeli Merkel, że Nord Stream 2 nie powstanie bez rozstrzygnięcia w sprawie przyszłości dostaw gazu przez Ukrainę i ustalenia minimalnego przesyłu przez ukraińskie terytorium to żaden przełom - mówi w rozmowie z PAP redaktor naczelny branżowego portalu Biznes Alert.
10.04.2018r. 11:51

15 marca 2018 r. Minister Energii podpisał nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi. Pomimo zniesienia obowiązku zatwierdzania taryf dla odbiorców biznesowych, nowe regulacje zawierają szereg zapisów wymagających uwzględnienia przy kształtowaniu cen i stawek opłat oraz rozliczeń odbiorców, nie tylko w obszarze sprzedaży, ale również dystrybucji, magazynowania i regazyfikacji.
29 grudnia 2017 r. Minister Energii podpisał nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Nowe regulacje zawierają szereg zapisów wymagających uwzględnienia przy kształtowaniu cen i stawek opłat oraz rozliczeń odbiorców, nie tylko w obszarze sprzedaży, ale również jej dystrybucji.

07.04.2018r. 09:12

Fińska zgoda na budowę gazociągu Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej tego kraju była spodziewana. Kraje, przez które ma on przebiegać w tych strefach, nie mają formalnych możliwości blokowania budowy - zauważa w rozmowie z PAP ekspertka OSW Agata Łoskot - Strachota.
01.04.2018r. 09:20

Europejska odpowiedź na próbę zabójstwa obywatela UE na terenie jednego z państw UE jest minimalna. Postawa części unijnych państw ws. gazociągu Nord Stream 2 pomaga Rosji dezintegrować Wspólnotę - ocenia z rozmowie z PAP redaktor naczelny branżowego potralu Biznes Alert Wojciech Jakóbik
21.03.2018r. 10:40

na niemieckim rynku energii, podążają ogromne transakcje na rynku fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji. Fiński Fortum kupił 47% akcji Unipera. RWE i E.ON planują podział Innogy. RWE rozważa wymianę aktywów z francuskim Engie lub włoskim Enelem. Wyznacza się trend kolejnych zmian na europejskim rynku energii, jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, co, dlaczego i jak restrukturyzujemy... W ślad za zmianami podąża norweski Statoil, który próbuje dostosować swoją strukturę biznesową do zachodzących zmian.
14.03.2018r. 07:30

Gazociąg Polska-Litwa wpisuje się w unijne plany łączenia rynków gazu, wspiera bezpieczeństwo energetyczne i pozwala rozwijać regionalny rynek gazu - powiedział PAP naczelny portalu BiznesAlert Wojciech Jakóbik.
13.03.2018r. 12:42

Eksperci innogy
Na rynku spot dla energii elektrycznej z uwagi na ochłodzenie, ceny w dni robocze utrzymywały się na poziomie przekraczającym 200 PLN/MWh. Siarczysty mróz, który na przełomie lutego oraz marca dotknął niemal całą Europę, przełożył się również na rekordowe zapotrzebowanie na gaz ziemny. Sytuacja ta odbiła się w wycenach surowca na rynkach spot, gdzie z dnia na dzień bite były nowe rekordy. Natomiast rynek terminowy oparł się presji panujących w Europie mrozów. Na rynku zielonych certyfikatów ostatnie cztery sesje charakteryzowały się wysokim wolumenem obrotu.
08.03.2018r. 12:29

Szymon Kardaś
Tadeusz Iwański
Orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie w sprawie kontraktu na dostawy gazu dla Naftohazu oraz w kwestii wielkości tranzytu rosyjskiego surowca przez Ukrainę radykalnie zmieniają dotychczasowy model relacji gazowych obu państw.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE