ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

„Rozgrzewamy Polskie Serca”: nowy projekt Fundacji PGNiG
29.02.2016r. 18:08

29 lutego 2016 r. w warszawskim Muzeum Gazownictwa w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego zaprezentowany został nowy projekt Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza – „Rozgrzewamy polskie serca”. Pod tym hasłem spółka PGNiG i Fundacja realizować będą programy w nowoczesny sposób podejmujące tematykę związaną z tożsamością, historią i patriotyzmem.
„PGNiG jest wiodącą polską firmą, mamy polskie obowiązki. Chcemy promować wartości ważne dla Polaków – patriotyzm, poświęcenie, odwagę. Stąd też decyzja o zaangażowaniu spółki w działania promujące polską historię, w tym niezłomną postawę Żołnierzy Wyklętych” – powiedział wiceprezes PGNiG SA Janusz Kowalski.

„Cieszę się z planów zaangażowania PGNiG w działania związane z polityką pamięci, tym bardziej, że są to projekty przemyślane” – powiedział Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, który był specjalnym gościem konferencji.

Jan Kasprzyk, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, podkreślił z kolei wagę konkretnych działań służących wsparciu żyjących jeszcze weteranów antykomunistycznej partyzantki.

„W latach 40. walczyliśmy z potrzeby serca. Nie uważaliśmy tego za bohaterstwo. Chcę, żeby Polacy o nas pamiętali” – powiedział obecny na konferencji Żołnierz Wyklęty, podpułkownik Leszek Mroczkowski ps. „Andrzej”.

Podczas konferencji zaprezentowany został film promujący akcję. Wzięli w nim udział Żołnierze Wyklęci – weterani partyzantki antykomunistycznej lat powojennych oraz reprezentanci Polski w piłce ręcznej - Karol Bielecki, Bartosz Jurecki i Sławomir Szmal.

Film można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=DAsYPUq0RA8

PGNiG jest głównym sponsorem „Historii Roja”, filmu fabularnego opowiadającego o postaci Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój” – żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. 29 lutego wieczorem odbędzie się uroczysta premiera filmu z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

1 marca o 20.25 na antenie TVP 1 wyemitowane zostanie widowisko telewizyjne w hołdzie Żołnierzom Wyklętym „Niezłomnym Honor”. W wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Reducie Banku Polskiego wystąpią m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Organek, Kasia Kowalska, Halina Mlynkova, Ania Rusowicz, Marcelina, Gonix, Kasia Malejonek, Mona, Jadwiga Basińska, Maleo Reggae Rockers i brytyjska wokalistka polskiego pochodzenia Katy Carr. Wśród śpiewanych utworów oprócz istniejących już pieśni znajdą się premierowe dzieła opierające się na wierszach Zbigniewa Herberta. Widowisko powstało przy współpracy PGNIG i Fundacji PGNiG.

Aktualne informacje na temat akcji „Rozgrzewamy polskie serca” można znaleźć na specjalnie uruchomionej stronie internetowej www.rozgrzewamypolskieserca.pl oraz profilu: facebook.com/rozgrzewamypolskieserca
PGNiG

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE