ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

Gazterm 2018: panel "Przedeksploatacyjne wydobycie metanu z pokładów węgla w kontekście dywersyfikacji źródeł gazu dla Polski i ochrony środowiska"
13.04.2018r. 05:34

W pierwszym dniu konferencji Gazterm 2018, która odbędzie się w tym roku w dniach 7 - 9 maja, będzie miał miejsce panel dyskusyjny "Przedeksploatacyjne wydobycie metanu z pokładów węgla w kontekście dywersyfikacji źródeł gazu dla Polski i ochrony środowiska", patronem którego jest Międzynarodowe Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla (ICE-CMM).Swój udział w panelu potwierdzili: Łukasz Kroplewski, wicerezes PGNiG, Piotr Kasza, INiG, Kierownik Projektu Gilowice, dr Janusz Jureczka, Dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, Raymond C. Pilcher, przewodniczący grupy ekspertów do spraw metanu z kopalń węgla europejskiej komisji gospodarczej ONZ, Jim Marshall, wiceprezes Raven Ridge Resources oraz Michał Drabik, oficer ds. gospodarczych w europejskiej komisji gospodarczej ONZ.

PGNiG we współpracy z PIG-PIB prowadzi testy przedeksploatacyjnego odmetanowania pokładów węgla w Gilowicach w woj. Śląskim. W ubiegłym roku przeprowadzono tam trzy serie testów, w wyniku których wydobyto łącznie ponad 886,1 tys. m sześc. gazu. Po zastosowaniu szczelinowania uzyskano stabilny dopływ gazu o wysokich parametrach w ilości ok. 5,2-5,4 tys. m sześc. dziennie; w rekordowym dniu było to nawet 10 tys. m sześc.

PGNiG wytypowała już 10 lokalizacji do dalszych prac służących przedeksploatacyjnemu odmetanowaniu pokładów węgla. Na prace w tym zakresie spółka chce przeznaczyć do 300 mln zł w ciągu kilku najbliższych lat, licząc także na dofinansowanie z funduszy ochrony środowiska. Planowane są dalsze prace badawcze, a następnie demonstracyjne i wdrożeniowe.

Patronem panelu podczas konferencji Gazterm jest Międzynarodowe Centrum Doskonałości w zakresie metanu z kopalń węgla (ICE-CMM).

Centrum uruchomione zostało w Katowicach w czerwcu ubiegłego roku. Funkcjonująca pod auspicjami Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ organizacja ekspercka założona przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach, PGNiG, Państwowy Instytut Geologiczny, Instytut Nafty oraz Gazu. Centrum funkcjonuje pod patronatem Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE).

Konferencja Gazterm 2018 odbędzie się w dniach od 7 do 9 maja w Międzyzdrojach.

Portal CIRE jest patronem tego wydarzenia, a jego partnerem merytorycznym Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych.

Szczegółowe informacje o konferencji

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE