ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

PGNiG upamiętniło 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
01.08.2018r. 14:24

Przez 63 noce zabytkowy komin na terenie centrali PGNiG w Warszawie będzie podświetlony na biało-czerwono. W ten sposób Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uczci walki w stolicy i pamięć o Powstańcach.
- 1 sierpnia 1944 roku to szczególna data w historii Polski i Warszawy. Tego dnia Warszawiacy chwycili za broń i wystąpili przeciwko okupantowi. W tej nierównej walce wytrwali 63 dni, chociaż wielu sądziło, że jest to niemożliwe. Powstanie Warszawskie to przykład niezwykłej odwagi, poświęcenia i wiary w zwycięstwo, które dzisiaj wspominamy - powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA.
Aby okazać swój szacunek wobec bohaterów, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zainicjowało w 2016 roku program "Rachunek Wdzięczności PGNiG".

- Program jest naszym podziękowaniem dla wszystkich tych, którzy walczyli o Warszawę i niepodległą Polskę. W ramach niego wspomagamy osoby zasłużone dla naszej historii - Powstańców Warszawskich, finansując część rachunków za gaz - dodał Prezes Woźniak.

W tym roku "Rachunek wdzięczności PGNiG" został rozszerzony o górników, którzy wzięli udział w strajku w Kopalni "Wujek" w trakcie stanu wojennego. Program stanowi jeden z elementów działań Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Uroczystość ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego odbyła się w siedzibie PGNiG na Woli, przy tablicy upamiętniającej pracowników Gazowni Warszawskiej, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Po modlitwie i zapaleniu znicza przedstawiciele zarządów spółek GK PGNiG złożyli wieńce. Następnie pamięć poległych uczczono minutą ciszy.

Od ponad dwóch lat Fundacja PGNiG prowadzi także program społeczny "Rozgrzewamy Polskie Serca". Jego celem jest przypominanie o ważnych wydarzeniach z historii Polski, przybliżanie życiorysów bohaterów oraz promocja postaw patriotycznych wśród młodzieży.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE