ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

PGNiG zapewnia ciągłość dostaw poszkodowanym przez nierzetelnych dostawców
24.09.2018r. 18:27

W związku z informacjami na temat zaprzestania dostarczania klientom gazu ziemnego przez niektóre firmy działające na polskim rynku, Minister Energii wydał rozporządzenie regulujące zasady tzw. sprzedaży awaryjnej. W oparciu o wydane przepisy dostawy do pokrzywdzonych odbiorców realizować będzie spółka PGNiG Obrót Detaliczny (PGNiG OD).
Tym samym dostawy gazu ziemnego dla gospodarstw domowych, przedszkoli, szkół, instytucji i przedsiębiorstw zostały zabezpieczone, a klienci nie odczują żadnych przerw w dostarczaniu gazu. Ponad 50 tys. odbiorców, którzy wcześniej podpisali umowy z firmami niemogącymi zrealizować swoich zobowiązań, ma dzięki PGNiG gwarancję ciągłości dostaw gazu ziemnego.

Jednocześnie należy podkreślić, że pokrzywdzeni odbiorcy rozliczani będą po cenach i stawkach opłat stosowanych przez PGNiG OD wobec innych odbiorców, które dla gospodarstw domowych zatwierdzane są przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Odbiorcy nie poniosą jakichkolwiek dodatkowych opłat związanych z realizacją sprzedaży awaryjnej przez PGNiG OD.

PGNiG jest wiarygodnym i solidnym dostawcą gazu ziemnego i energii elektrycznej. Z naszych usług korzysta blisko 7 milionów klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych odbiorców. Wszystkim klientom oferujemy pewność dostaw oraz atrakcyjne stawki za prąd i gaz.
Spółka PGNiG Obrót Detaliczny zamieściła na stronie internetowej http://pgnig.pl/awaryjny-sprzedawca-gazu informację dla klientów poszkodowanych przez firmy niewywiązujące się z umów na dostawy paliwa gazowego.
PGNiG

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE