ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

Rozpoczęły się konsultacje projektu zmian IRIESP SGT
25.02.2019r. 11:15

Gaz-System zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach projektu zmian Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej Polskiego Odcinka Systemu Gazociągów Tranzytowych Jamał-Europa ("IRiESP SGT").
Proponowane zmiany wynikają z konieczności dostosowania IRiESP SGT do zmieniających się wymogów prawa, dotychczasowych doświadczeń a także sugestii przekazywanych przez użytkowników systemu przesyłowego. Uwagi można zgłaszać 8 marca 2019 r.

Kluczowe zmiany zapisów Instrukcji wynikają m.in. z kończącego się okresu stosowania środków tymczasowych wynikających z Rozporządzenia Komisji (UE) nr 312/2014 z dnia 26 marca 2014 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący bilansowania gazu w sieciach przesyłowych (NC BAL) oraz implementacji Rozporządzenia Komisji (UE) nr 2017/459 z dnia 16 marca 2017 r. ustanawiającego kodeks sieci dotyczący mechanizmów alokacji zdolności w systemach przesyłowych gazu i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 984/2013 (NC CAM), które wprowadza procedury dotyczące nowych i zwiększanych przepustowości na połączeniach międzysystemowych.

Szczegółowy wykaz zmian znajduje się w projekcie Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej Polskiego Odcinka Systemu Gazociągów Tranzytowych Jamał-Europa.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z projektem IRiESP SGT. Dokument wraz z formularzami zgłaszania uwag znajduje się do pobrania w zakładce Konsultacje z rynkiem.

Ewentualne uwagi należy zgłaszać do dnia 8 marca 2019 r. (piątek) przesyłając wypełniony odpowiedni formularz na adres e-mailowy: instrukcja@gaz-system.pl.
Gaz-System

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE