ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

PGNiG jak co roku uczciło rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
01.08.2019r. 14:16

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odsłoniło na terenie swojej siedziby flagę z symbolem Polski Walczącej upamiętniającą 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób spółka uczciła pamięć o Powstańcach, których wspiera także na co dzień w ramach programu "Rachunek wdzięczności PGNiG".
Podczas uroczystości modlitwą oraz minutą ciszy uczczono pamięć poległych bohaterów. W obchodach na terenie warszawskiej gazowni wzięli udział szczególni goście - Powstańcy - Bronisław Maciaszczyk - kawaler Orderu Virtuti Militari, prezes Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i Leonard Kapiszewski - Prezes Federacji Stowarzyszeń Weteranów i Sukcesorów Walk o Niepodległość RP oraz Halina Górka-Grabowska - Dama Orderu Virtuti Militari, żołnierz 27. Wołyńskiej DP Armii Krajowej.

Przedstawiciele zarządów spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz zaproszeni goście złożyli wieńce pod tablicą pamięci poległych pracowników gazownictwa, którzy zginęli w trakcie II Wojny Światowej. Następnie, na budynku głównym od ulicy Kasprzaka, została odsłonięta flaga z symbolem Polski Walczącej o 18 metrach długości i 23 metrach szerokości. Dzięki podświetleniu flaga będzie widoczna również w nocy. Warszawiacy będą ją oglądać przez 63 dni, aż do ostatniego dnia trwania Powstania.Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, jako polska firma mocno związana z historią Warszawy, od 2016 roku realizuje adresowany do Powstańców Warszawskich program "Rachunek wdzięczności PGNiG". Dzięki niemu kombatanci mogą ubiegać się o dofinansowanie do rachunków za gaz do 900 zł rocznie, co w praktyce oznacza, że wielu z nich nie płaci za gaz wcale. Do tej pory, do programu przystąpiło 570 Powstańców Warszawskich.
PGNiG

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE