ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

PGNiG wyróżnione za wsparcie Powstańców Warszawskich
17.10.2019r. 10:15

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało główną nagrodę podczas gali BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich. Spółka została doceniona za program "Rachunek Wdzięczności PGNiG", dzięki któremu kombatanci mogą ubiegać się o dofinansowanie do rachunków za gaz.
Podczas uroczystej gali, 16 października w Teatrze Narodowym w Warszawie, przyznane zostały Nagrody BohaterOn im. Powstańców Warszawskich. Kategoria, w której zostało wyróżnione PGNiG obejmuje przedsiębiorstwa realizujące wyjątkowe projekty historyczno-patriotyczne.

- Na co dzień dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale pamiętamy też o naszych zobowiązaniach wobec społeczeństwa i historii naszego kraju. Chcemy przywracać pamięć o obrońcach Ojczyzny. To szczególnie ważny element w kształtowaniu postaw młodego pokolenia - powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG - Prowadzimy szereg działań na rzecz przybliżenia rodakom historii naszej Ojczyzny. "Rachunek Wdzięczności" to wyraz naszej pamięci i uznania wobec bohaterów, którzy walczyli o wolność Polski.

"Rachunek wdzięczności PGNiG" został zainicjowany w 2016 roku jako program skierowany do Powstańców Warszawskich. Dwa lata później rozszerzono go o górników, którzy brali udział w strajku w Kopalni "Wujek" w trakcie stanu wojennego. W ramach przedsięwzięcia kombatanci otrzymują dofinansowanie w wysokości do 900 zł rocznie na rachunki za gaz zakupiony od PGNiG.

Do tej pory do programu przystąpiło ponad 1100 kombatantów. Spośród nich 505 to bohaterowie Powstania Warszawskiego, a 658 to strajkujący górnicy z kopalni "Wujek". Łączna wartość udzielonego im dotąd wsparcia, w postaci ulg w rachunkach za gaz, to ponad 1,1 mln zł.
Program "Rachunek Wdzięczności PGNiG" otrzymał w 2016 roku prestiżową nagrodę "Strażnik Pamięci". Został także doceniony w konkursie "Liderzy Świata Energii", w kategorii CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu). Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza została laureatem tego wyróżnienia w 2017 roku.

"Rachunek wdzięczności PGNiG" realizowany jest przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, w ramach programu "Rozgrzewamy Polskie Serca. Ten kluczowy dla Fundacji program ma na celu działanie na rzecz narodowej wspólnoty i dziedzictwa kulturowego, a także podnoszenie świadomości historycznej Polaków. Za sprawą projektu PGNiG przypomina ważne wydarzenia z historii naszego kraju, przybliża życiorysy i propaguje postawy patriotyczne polskich bohaterów.
PGNiG

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE