ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

Gaz-System posadzi na Białołęce ponad 42 tysiące drzew
10.12.2020r. 15:14

W listopadzie br. nad Kanałem Żerańskim i w lesie przy ul. Mehoffera Spółka zasadziła 18 300 drzew. W przyszłym roku na wiosnę Gaz-System posadzi na terenie dzielnicy Białołęka dodatkowo ponad 700 drzew parkowych i ok. 23 600 sadzonek leśnych.
Prowadzone przez Spółkę nasadzenia drzew są związane m.in. z odtworzeniem zieleni na terenie dzielnicy Białołęka po przyłączeniu Elektrociepłowni Żerań do sieci gazowej.

"Przyłączenie Elektrociepłowni Żerań do sieci gazowej oraz posadzenie przez Spółkę kilkunastu tysięcy drzew wpisuje się w politykę Gaz-System związaną z poprawą jakości powietrza w stolicy i w kraju" - powiedziała Iwona Dominiak Rzecznik Gaz-System.Gaz-System w listopadzie b.r. uzgodnił z właścicielami terenu - Lasami Miejskimi m.st. Warszawy, PGPW Wody Polskie, Zarządem Zieleni m. st. Warszawy oraz władzami gminy Białołęka, konkretne działki na których przeprowadzane są nasadzenia.

Pierwsza część nasadzeń drzew została zrealizowana nad Kanałem Żerańskim i w lesie przy ul. Mehoffera. Drugą część Spółka przeprowadzi na wiosnę przyszłego roku na terenach placówek szkolnych Białołęki oraz wzdłuż ul. Płochocińskiej.

Na Żeraniu zostały posadzone głównie dęby szypułkowe, lipy drobnolistne i jarzęby w liczbie ok. 5 300 sztuk. Natomiast w lesie przy ul. Mehoffera pojawiło się ok. 13 000 sadzonek różnych gatunków drzew - przede wszystkim buków i lip. Sadzonki zostały dobrane przez Lasy Miejskie m.st. Warszawy optymalnie do terenu, na jakim będą rosły.
Gaz-System

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE