ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uCENTRUM PRASOWE

Gaz-System zrealizował zdalnie warsztaty edukacyjne dla młodzieży
15.12.2020r. 14:48

Spółka od 4 lat wspiera placówki edukacyjno-wychowawcze poprzez realizację warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży. W tym roku zostały one zorganizowane na terenie 70 gmin w 15 województwach w formie online. W ramach warsztatów aż 111 szkół podstawowych otrzymało atrakcyjne nagrody oraz sprzęt naukowy. Do dyspozycji nauczycieli przekazano również materiały edukacyjne oraz pomoce naukowe do przeprowadzania eksperymentów.
Gaz-System systematycznie zwiększa poziom wiedzy dzieci i młodzieży na temat powstawania i wykorzystywania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów. Jednym z działań kierowanych do młodych jest kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na temat gazu ziemnego - "Warsztaty Edukacyjne 2020". Nadrzędnym celem projektu jest rozbudzanie w nieszablonowy sposób zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii i matematyki. Do udziału w projekcie zostały zaproszone szkoły zlokalizowane na terenach wybranych gmin, w obrębie których znajdują się oraz realizowane są inwestycje spółki.

Aby przystąpić do programu, należało wypełnić kwestionariusz, który został przesłany bezpośrednio do szkół. Po prawidłowym wypełnieniu kwestionariusza, odpowiedzi na pytania konkursowe szkoły zakwalifikowane do programu otrzymały specjalne zestawy laboratoryjne do realizacji eksperymentów, materiały dydaktyczne dla nauczycieli oraz atrakcyjne gadżety - nagrody w konkursach indywidualnych dla uczniów. Każda szkoła uzyskała również dostęp do opracowanych specjalnie na ich potrzeby materiałów on-line, dzięki którym nauczyciele mogli przeprowadzać warsztaty pełne atrakcyjnych i zróżnicowanych doświadczeń. Nowością programu było uczestnictwo ambasadora, który promuje projekt oraz który gościnnie wziął udział w warsztatach. Został nim Adam Drzewicki prowadzący kanał edukacyjny "Matura to Bzdura".
Gaz-System

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Jola 16.12.2020r. 08:55
Wybuch gazu w 2018 w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Stare przekroczenie drogi w rurze ochronnej. Zdeformowana rura ochronna zrobiła metaliczny styk z rurą właściwą. Ochrona katodowa w tym miejscu przestała działać. Wżera i wyciek gazu który zaowocował wybuchem. Po wybuchu akcja w całej Polsce i poszukiwanie podobnych miejsc. Znaleziono ponad 100 gdzie już jest galwaniczne połączenie rury z ziemią i proces powstawania wżery zapoczątkowany. Nie zdecydowano się na wymianę żadnego przejścia pod drogą. Jedynie wzmożoną co miesięczną kontrolę tych miejsc. Teraz w czasach pandemii wszystko w Gaz Systemie postawione jest na głowie, nie ma tych kontroli. Zadanie brzmi - ile wybuchów gazu czeka nas w najbliższych latach i kto jest temu winien?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ? 16.12.2020r. 09:34
Jaki jest sens aby młodzi zdobywali wiedze,
kończyli studia jak pierszeństwo zatrudnienia
mają dzieci i wnuki byłych pracowników gazownictwa?
Pracę i uprawnienia otrzyma inż ochrony środowiska
o specjalności sieć drenarska.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE