ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4UCENTRUM PRASOWE

Z Duńczykami o gazie łupkowym
12.09.2014r. 12:16

W środę 10 września wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju Sławomir Brodziński spotkał się z przedstawicielami duńskiego rządu i parlamentu. Tematyką spotkania były zagadnienia związane z poszukiwaniem gazu z łupków w Polsce.
W skład delegacji duńskiej weszli: ambasador Danii w Polsce, parlamentarzyści oraz reprezentanci Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Klimatu, Energii i Budownictwa. Delegacji towarzyszył przedstawiciel prasy.

Goście zostali zaznajomieni z niedawnymi zmianami w prawie geologicznym i górniczym oraz stanem prac poszukiwawczo-rozpoznawczych dotyczących gazu z łupków. Poruszono również kwestię ochrony środowiska – wykonane i realizowane badania środowiskowe, narzędzia kontroli działalności przedsiębiorców i wyzwania związane z wpływem prac na otoczenie.

11 września delegacja udała się na spotkanie z marszałkiem województwa pomorskiego i wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska i urzędu marszałkowskiego zwizytowała odwiert Lublewo LEP-1 ST1H wykonany przez Lane Energy Poland Sp. z o.o. na koncesji Lębork. Później tego dnia Duńczycy spotkali się z uczestnikami Lokalnego Komitetu Dialogu działającego w ramach programu „Razem o łupkach”, by poznać stanowisko mieszkańców i organizacji pozarządowych na temat trwających w regionie prac rozpoznawczych.

W trakcie wizyty delegacja spotkała się także z polskimi parlamentarzystami z Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku.
Ministerstwo Środowiska

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: argan 12.09.2014r. 14:08
Bardzo dobrze, powinniśmy organizować jak najwięcej takich spotkań dla różnych przedstawicieli i społeczeństwa, jeśli... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE