ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
CENTRUM PRASOWE
29.02.2016r. 18:08

29 lutego 2016 r. w warszawskim Muzeum Gazownictwa w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego zaprezentowany został nowy projekt Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza – „Rozgrzewamy polskie serca”. Pod tym hasłem spółka PGNiG i Fundacja realizować będą programy w nowoczesny sposób podejmujące tematykę związaną z tożsamością, historią i patriotyzmem.
PGNiG
19.10.2015r. 13:20

Nowa strategia dla polskiego rynku gazu, będąca kluczowym elementem nowej, ambitnej i ofensywnej polityki energetycznej Polski musi być oparta na fundamencie podmiotowego postrzegania własnego państwa i traktowania własnych interesów energetycznych jako głównego punktu odniesienia.
Adam Węgrzyn
20.04.2015r. 06:15

W grudniu 2014 roku ukazało się unikalne w polskiej literaturze technicznej kompendium wiedzy gazowniczej Vademecum Gazownika. Powstało ono z inicjatywy Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, SITPNiG-największej polskiej organizacji naukowo-technicznej przemysłu naftowego i gazowniczego.
12.09.2014r. 12:16

W środę 10 września wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju Sławomir Brodziński spotkał się z przedstawicielami duńskiego rządu i parlamentu. Tematyką spotkania były zagadnienia związane z poszukiwaniem gazu z łupków w Polsce.
Ministerstwo Środowiska
27.06.2013r. 16:53

MSLGROUP opublikowała raport na temat przebiegu inwestycji związanych z wydobyciem gazu łupkowego w Europie. Opracowanie podsumowuje ewolucję otoczenia regulacyjnego i społecznej percepcji projektów łupkowych na poziomie Unii Europejskiej oraz jej siedmiu krajów członkowskich. Wynika z niego, że głównymi czynnikami spowalniającymi „łupkową rewolucję” są: brak jednolitej polityki wspólnotowej, brak politycznej zgody wewnątrz zainteresowanych państw oraz niedostateczna polityka informacyjna.
28.03.2013r. 11:31

Szymon Kardaś i Witold Rodkiewicz z Ośrodka Studiów Wschodnich analizują owoce wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Moskwie.
27.03.2013r. 09:54

Dla Europy zbliża się czas podjęcia ostatecznych decyzji dotyczących eksploatacji gazu z łupków. Technologie i zaplecze wydobywcze mogą bowiem zostać skierowane do Azji i Australii.
12.02.2013r. 12:52

Skroplony gaz ziemny jest zdaniem Komisji Europejskiej najbardziej perspektywicznym alternatywnym paliwem dla transportu wodnego. To jeden z kluczowych wniosków płynących z pakietu „Czysta energia dla transportu” przestawionego 24 stycznia br. przez dyrekcję generalną ds. transportu w KE.
Polskie LNG
28.01.2013r. 13:46

System LUXtrade firmy Transition Technologies realizuje w Trigon Domu Maklerskim platformę dla Klientów i narzędzia do handlu gazem, energią elektryczną i prawami majątkowymi na TGE.
17.01.2013r. 11:17

W analizie Szymona Kardasia z Ośrodka Studiów Wschodnich pt. Rosja aktywizuje się w sektorze LNG, możemy przeczytać, że „Obserwowany dotychczas ograniczony postęp w realizacji rosyjskich projektów LNG wynika z kluczowego problemu rosyjskiego sektora gazowego, jakim jest dominująca pozycja Gazpromu na rynku wewnętrznym oraz gwarantowany ustawowo jego monopol eksportowy.”cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE