ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


Rynek gazu ziemnego podsumowanie - I połowa lipca 2018 r.
30.07.2018r. 08:40

Wzrost cen gazu do poziomu 22,80 EUR/MWh.
Na analizowanych rynkach w I połowie lipca ceny gazu spot dla opisywanych rynków wahały się w przedziale: 21,12 - 24,87 EUR/MWh (patrz wykres poniżej). Średnia cena gazu na rynku spot w porównaniu do poprzedniego okresu wzrosła z 22,41 do 22,80 EUR/MWh. Wzrosła, również różnica między średnią ceną gazu spot w Niemczech (22,40 EUR/MWh) i TGE (23,86 EUR/MWh), do poziomu 1,46 EUR/MWh.

Zmiany cen gazu w analizowanym okresie wskazują na stosunkowo silne fundamenty prowzrostowe (planowane remonty gazociągów Jamal i Nord Stream 1) oraz reakcję rynku na tweety Trumpa (cła na towary chińskie, możliwość zwiększenia podaży ropy liblijskiej, opcja wyłączenie z sankcji irańskiej ropy naftowej). Ropa naftowa osiągnęła poziom 80 USD/bbl z korektą do poziomu 73 USD/bbl na koniec analizowanego okresu, która wpłynęła również na korektę cen gazu. Wkroczyliśmy w etap wymiany informacji, które pokazują w jaki sposób decyzje polityczne wpływają na ceny surowców.

Źródło: opracowanie Monitor Gazowy na bazie uśrednionych danych cenowych
Monitor Gazowy

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE