ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uTygodniowy raport nt. rynków gazu (22/03 - 28/03/2021)
28.03.2021r. 11:04

W 12. tygodniu roku na większości europejskich rynków spot utrzymywała się tendencja wzrostowa. Stało się tak głównie z uwagi na fakt, że Kanał Sueski został zablokowany przez kontenerowiec Ever Given, co doprowadziło do wzrostu cen LNG. Kanał Sueski leży na szlaku morskim, przez który przechodzi 10% globalnego handlu. Odgrywa on kluczową rolę w transporcie ropy i gazu z Bliskiego Wschodu do Europy i Azji. Blokada spowodowała powstanie zatoru i konieczność oczekiwania na możliwość tranzytu przez prawie 400 jednostek, które utknęły w Kanale lub w jego pobliżu.
Audax Energia
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE